Derin Öğrenme

Deep Learning, özellikle bilgisayar görme alanları (bir bilgisayarın görüntüler içindeki nesneleri tanımladığı alanlarda) ve doğal dil işleme (Natural Language Processing -NLP) gibi alanlarında karşılaşılan
zor bilgisayar problemlerinin çözümünü hızlandırmak için son dönemde popülaritesi çok
hızlı artan bir makine öğrenme şeklidir.

CIRRASCALE

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Cirrascale, çeşitli uygulama geliştiricileri, endüstriyel ve akademik veri bilimcileri ile birlikte çalıştı. BOXX, Cirrascale'yi 2017'de satın alarak derin öğrenme, veri madenciliği, doğal dil işleme, uzman sistemler, görüntü tanıma, video analizi, güvenlik ve veri toplama gibi keşif alanlarındaki genel hız ve esnekliği artıracak gelişmiş, çoklu ekran kartı hesaplama çözümleri geliştirmede çığır açan başarılar yapmaya devam edecektir.

Dünya Okullar Konseyi Londra

Deep learning - derin öğrenme ilk olarak, Dünya Okullar Konseyi Londra ( World School Council London ) tarafından tasarlanmış ve uygulanmıştır; Londra, girişlerini sığ öğrenme algoritmalarından daha fazla katmanla dönüştürmek için algoritmaları kullanmaktadır. Her katta sinyal, eğitim sürecindeki her tekrarlama boyunca parametreleri ayarlanan bir nöron gibi işlev gören bir işlem ünitesi tarafından dönüştürülür.

NEDEN DERİN ÖĞRENME?

GÜNÜMÜZÜN MODA KELİMESİ

Deep Learning - derin öğrenme dünyadaki günlük yaşamı basitleştirmek için cihazlar ve makineler için çok sayıda uygulama ve özellik yaratılmasına olanak sağladı. Örneğin, konuşma tanıma konusunda devrim yarattı. Araştırmacılar artık geniş çıktı katmanlarını benimseyerek ve karar ağaçları kullanarak büyük kelime konuşma tanıma konusunda büyük başarılar elde ettiler. Aslında, tüm büyük konuşma tanıma sistemleri deep learninge dayanır; bu nedenle, telefonunuza yön tarifini sorduğunuzda veya bir sesli mesaj gönderdiğinizde bunu deep learning sayesinde yapabildiğinizi unutmayın.

Görüntü Tanıma

Bir başka örnek ise son on yılda deep learning - derin öğrenme sistemi kullanımının bir sonucu olarak önemli bir atılım gerçekleştiren görüntü tanıma yöntemidir. Çoğu kimse, fotoğrafınızdaki diğer kişinin ismini söyleyerek görüp görmeyeceğini soran sosyal ağ yüz tanıma sistemleri biçiminde resim tanıma özelliğine sahiptir. Bu alan, genetik sendromların geniş bir veritabanına bağlı kanser tespiti ve insan sakatlık vakaları için büyük tıbbi görüntülerin analiz edilmesine de olanak tanıdı.

Doğal Dil İşleme

Derin öğrenme kullanım alanı olarak Doğal Dil İşleme, bir bilgisayar sisteminin sözcükleri bir cümle içerisinde konumlarına ve sözcüğün nasıl kullanıldığına bağlı olarak işleyebilmesi ve ilişkilendirmesini sağlar. Bu, evrensel çevirmenlerin, yabancı toprakları ziyaret ederken kendi ana dilini konuşmalarına izin vereceği ve yerli halkın kendi dillerinde doğru gramer ve telaffuzla bir çeviri duyacakları anlamına gelmektedir.

YAPAY ZEKA, MACHİNE LEARNİNG VE DEEP LEARNİNG ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Yapay zeka gelecektir. Yapay zeka bilim kurgu. Yapay zeka zaten bizim günlük hayatımızın bir parçasıdır. Bütün bu ifadeler doğrudur, sadece AI'nın hangi lezzetinden bahsettiğine bağlıdır. Bu çok parçalı seride uzun metrajlı teknoloji gazeteci Michael Copeland derin öğrenmenin temellerini açıklıyor.

Tavsiye Sistemler

GX8

Tamamen yeni BOXX GX8, derin öğrenme için ideal bir platform, sekiz adede kadar NVIDIA® Tesla ™ veya NVIDIA® Quadro ™ GPU hızlandırıcısı ile konfigüre edilebilir.

 • 3.5 GHZ İŞLEMCİ
 • 44 ÇEKİRDEK
 • 8X EKRAN KARTI
 • 1TB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

NVIDIA DGX Station

Dünyanın önde gelen AI geliştirme sistemi için ilk kişisel süper bilgisayar dört Tesla ™ V100 hızlandırıcı kartı ile güçlendirilmiştir.

 • 2.2 GHZ İŞLEMCİ
 • 20 ÇEKİRDEK
 • 4X EKRAN KARTI
 • 256GB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

NVIDIA DGX-1

NVIDIA DGX-1 ™ inisiyatifinizi, kutudan çıkmayan bir çözümle hızlı bir şekilde izler; böylece sekiz Tesla ™ V100 veya P100 ile güçlendirilen haftalar veya aylar yerine saatlerce bilgi edinebilirsiniz.

 • 2.2 GHZ İŞLEMCİ
 • 40 ÇEKİRDEK
 • 8X EKRAN KARTI
 • 512GB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

SADECE DONANIMI DEĞİL

KULLANDIĞINIZ YAZILIMINLARIDA BİLİYORUZ

BOXX Performans Uzmanları sadece donanımı tanımazlar, aynı zamanda günlük iş akışınızda kullandığınız gelişmiş yazılımla gelen zorlukları da anlar! İster Autodesk Revit'i veya 3ds Max'i modelleme, V-Ray veya Iray, sunum için SOLIDWORKS, benzersiz hesaplama yazılımı veya başka gelişmiş bilgisayar yazılımı ile birlikte uzmanlarımızdan biri tüm süreç boyunca size yardımcı olabilir, özel iş akışınız hakkında sorularınızı yanıtlayabilir ve Zaman ve paraya mal olan tüm bu sinir bozucu acı noktalardan sizi kurtarabilir.

BOXX'IN İÇİNDE NE VAR?

Bir premium iş istasyonu satın alırken paranızın nereye gittiğini bilmek mühimdir. BOXX, diğer markalarda bulacaklarınızın çok ötesinde hizmet ve çözümler sunar.

TOP