BOXX'ın İçinde Ne Var ?

BOXX, 21 yılı aşkın bir süredir görsel efekt ( VFX ) ve animasyon stüdyoları, ulusal televizyon ağları, önde gelen mimari ve mühendislik firmaları, profesyonel sporlar, üniversiteler, kamu kuruluşları ve bunlar gibi daha pek çok organizasyon için yüksek performanslı iş istasyonları ve işletme sistemleri konusunda yenilikçi çözümler sunarken sektöre yön veren lider bir markadır.

BOXX TECHNOLOGIES

ABD’li ünlü düşünür ve siyasetçi Benjamin Franklin’ in de dediği gibi, "Düşük fiyatın tatlılığının unutulmasının ardından kalitesiz acılar uzun sürüyor"

BOXX Müşterileri

BOXX çözümlerini kullanmayı tercih eden Disney, PIXAR, HBO, FOX, NASA, URS, KPF ve çalıştığı alanda söz sahibi ve saygın daha pek çok büyük firma bulunmaktadır.

Buna rağmen BOXX ürünlerini kullanıp sunduğu performansı ve iş verimliliğini tecrübe etmemiş insanların "Neden bilgisayarlarınız çok pahalıya mal oluyor?" veya "Bizim bir PC toplamamız daha ucuza mal olur" gibi eleştiriler gelmekte.

BOXX Standartları

Sizlere kısa ve uzun vadede, BOXX çözümlerinin sağlayacağı paha biçilemez avantajların neler olacağından kısaca bahsedeceğiz… ABD’li ünlü düşünür ve siyasetçi Benjamin Franklin’ in de dediği gibi, "Düşük fiyatın tatlılığının unutulmasının ardından kalitesiz acılar uzun sürüyor".

Bir BOXX iş istasyonu çözümü aldığınızda yaptığınız yatırımın neler olacağını okumak için devam edin…

Overclock (Hız Aşımı) ve Sıvı Soğutma

Bilgisayar meraklıları yıllarca işlemcilerin tasarımında yer alan bir boşluktan faydalanıp bunu bir avantaja çevirdi.

Frekans

İşlemcilerini üreticilerin belirtmiş olduğu çalışma frekanslarının üzerinde kullanabilmek için çeşitli numaralar deneyerek işlemcilerinden daha yüksek performans ve verim elde etmeyi başarmışlardır. Bu denemeler zamanla kendi başına bir endüstri haline gelmiş ve hız aşırtmalı işlemcilerin normalde çalışmaları gerekenden daha yüksek frekanslarda çalışırken serin tutulabilmesi için tasarlanmış çeşitli yüksek performanslı soğutma çözümleri üretilmiştir.

Standartlar

Intel ve AMD gibi işlemci üreticileri de başlangıçta bu faaliyetleri göz ardı ederek dikkatlerini çok büyük sistem üreticilerine mümkün olduğunca çok işlemci satmaya odakladılar. Bunun yanında, sistem üreticileri de aynı yolu izleyerek hız aşırtmayı sağlıklı bir şekilde uygulamak için doğru bileşenleri barındıran bir bilgisayar oluşturmak konusunda herhangi bir çalışma yapmadı. Odak noktaları, standart değerlerinde çalışan işlemcilere sahip bilgisayarlar geliştirip üretmek oldu.

Özel İşlemciler

Uzun bir sürenin ardından, Intel ve AMD bu büyüyen pazarın önemini fark ederek kullanıcılara işlemcilerin çalışma frekanslarını ayarlama seçeneği sunmaya başladı. (İşlemci isimlerinin sonunda bulunan "K" veya "X (Extreme Edition)" uzantıları işlemcinin hız aşırtma yapılabilir olup olmadığını belirtmektedir.)

Bu seçenek, BOXX'ın sistemlerinde kullandığı işlemcileri kutudan çıktığı halinden daha yüksek çalışma frekanslarında çalıştırmasını ve buna bağlı olarak da benzersiz bir performans artışı sunmasını sağladı. BOXX, 3 yıllık garanti kapsamında kesintisiz bir hızaşırtma(overclock) performansı sunabilmesinin en büyük nedeni sistemlerinde kurumsal düzeye ait yüksek kalitedeki bileşenler kullanmasıdır.

Optimal Isı

Yüksek fazlı anakartlar birinci sınıf bellekler, güvenilir ve verimli güç kaynakları ve işlemciyi belirli bir frekans değerinde çalışırken serin tutmak için ihtiyaç duyulan son teknolojiye sahip sıvı soğutma sistemleri en etkin şekilde BOXX’ın üretmiş olduğu sistemlerde bir araya getirilmiştir.

BOXX, 2008 yılından bu yana hız aşırtılmış(overclock) sistemler üretmektedir. Üretilen bu sistemler dünya çapında binlerce yerde kullanılırken şu ana kadar yapılan çalışmalarda herhangi bir işlemci başarısızlığı gözlemlenmemiştir. Bunun nedeni, BOXX’ın Intel ile birlikte titiz bir ortak çalışma yürüterek işlemcilerin çalışma voltajlarında önemli artışlar yapmadan daha fazla performans sağlayabilmek ve en doğru hız aşırtma(overclock) parametreleri belirlenmiş olmasıdır.

Üst Düzey Kalitedeki Bileşenler

İş istasyonu bileşenleri hakkında yanlış bilinen çok fazla şey duyuyoruz - sanki tüm iş istasyonları aynı bileşenleri temel alarak aynı şekilde üretilmiş gibi bir algı mevcut.

Uyumluluk

Gerçek şu ki, BOXX’ ta işler bu şekilde yürümüyor. Biz birbiri ile uyumlu çalıştığı defalarca test edilmiş sadece kurumsal düzeyde bileşenleri kullanıyoruz. Güncel sürücüler ve özelleştirilmiş bir BIOS ile iş istasyonlarımızı yazılım tarafında da müşterilerimizin isteklerine ve çalışma biçimlerine göre özelleştiriyoruz. Benzersiz mühendislik konseptlerimiz ile tasarlanan iş istasyonlarımız beş ekran kartına kadar genişleyebiliyor.

İşinize Özel

Hız aşırtma özelliği ile 4.9 GHz e kadar ( Intel Core i7 işlemci kullanan modellerde ) hızlanabiliyor, sıvı soğutma ve tamamen alüminyum kullanılarak üretilen kasası ile minimum ısı değerlerinde maximum sessizlikte çalışıyor. Bunun sizin için anlamı nedir? Hava soğutmalı standart üretim ve en önemlisi işinizi iş istasyonunuza göre ayarlamak zorunda kaldığınız sistemlerden farklıyız.

BOXX Kasa Özellikleri

Not konsept’in (TRON:Legacy, Captain America: The First Avenger, Oblivion) tasarımcısı, Daniel Simon BOXX sistemlerini "En üst seviye parçalar ile kurgulanmış oldukça zarif ağır iş makinaları" olarak adlandırıyor.

İşgücü ve malzemeden kar etmek için, tanınmış büyük firmaların sistem çözümleri, ucuz plastik ve OEM parçalar içeren kasalarını Çin’deki fabrikalarda ürettirmektedirler. Ancak BOXX'ta tüm sistem kasaları en yüksek kalite esas alınarak Amerika Birleşik devletlerinde üretilmektedir. Bu bizim için bir slogandan daha fazlasıdır. Kasa tasarımlarımız, uzman mühendislerimiz tarafından, SOLIDWORKS ve 3Ds Max kullanılarak tasarlanmaktadır.

Tasarlanan bu Boxx modelleri Texas merkezli metal imalatçılarımıza, uçak üretiminde de kullanılan hafif ancak bir o kadar da dayanıklı alüminyum ve çelik güçlendirme bileşenleri kullanılarak 3D CAD modelleri yapıldıktan sonra üretimleri gerçekleştirilmektedir. Son olarak en güncel teknoloji ile üretilen kasalar detaylı bir kalite kontrolden ve pek çok testten geçirilerek sizler için hazırlanır.

Performans Uzmanları

En çok tanınan büyük bir bilgisayar üreticisi firmalardan birini arayın ve “ Ray trace rendering nedir?

Ya da kendi sistemlerinde saniyede kaç üçgen işleme kapasitesinin olduğunu veya bir 3ds Max renderını Photoshop’ta birleştirmek istediğinizde tahmini olarak ne kadar sürer? ” diye bir sorun bakalım. Bizden söylemesi; Bu soruları sorduktan sonra çok derin bir sessizlik ile karşılaşabilirsiniz, buna hazırlıklı olun. Gereken bilgi ve uzmanlığa sahip değiller. Bizler BOXX ile sadece iş istasyonları ve rendering sistemleri kurmuyoruz, yaşayabileceğiniz problemler için çözümler de üretiyoruz.

Eğer İstanbul merkezli BOXX performans uzmanlarımızı ararsanız ya da web sitemizi ziyaret ederseniz bunun nedeni iş akışınız ile ilgili bir sorun yaşadığınız ve bunu en kısa şekilde çözmek istediğiniz içindir. Uzmanlarımızın hepsi çözüm odaklıdır; sadece Boxx donanımları ile ilgili her şeyi bilmekle kalmayıp aynı zamanda kullanmakta olduğunuz profesyonel yazılımlarınız ve olası iş akışlarınız hakkında da uzmanlık düzeyinde bilgiye de sahiptirler. En son ne zaman probleminizi çözmek için yetkili servis hattını aradınız ve gerçek bir uzman telefonunuza yanıt verip kullandığınız yazılıma özgü bir problemin çözümünde size yardımcı oldu?

TEKNİK DESTEK

Teknik desteğimiz bilgisayarınızın sorununu tespit edebilmek için dakikalarca yurt dışındaki bir çağrı merkezi ile görüşüp derdinizi anlatmaya çalışmak zorunda kaldığınız ve sonrasında sorununuzun çözümü için randevu alarak teknisyenlerin gelmesini beklediğiniz sistemlere hiç benzemiyor. Onların yaşanabilecek donanımsal problemler konusunda detaylı olmayan genel hatlara sahip bir senaryoları var ancak Solidworks, Revit, Maya, C4D, V-Ray ve ya bunlara benzer herhangi başka bir profesyonel uygulamayı çalıştırırken nelerin gerektiği, nasıl problemler ile karşılaşılabileceğiniz ve bunların çözümleri konusunda maalesef ki hiçbir fikirleri yok.

BOXX’ın donanım ve yazılım problemlerinizi çözebilecek hem donanım hem de yazılım konusunda bilgili ve yetenekteki teknik destek ekibine her zaman en hızlı şekilde ulaşabilir, problemlerinize kısa sürede çözüm üretebilir ve hiçbir projenizin teslim tarihini kaçırmazsınız.

TOP