Sanallaştırma

Yoğun iş akışına sahip kullanıcılar için en yüksek verimi korurken işiniz uzaktan erişim, uzaktan işbirliği ve veri merkezileştirme gerektiriyor mu? BOXX'ın VDI çözümlerinin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinin...

Yoğun iş akışına sahip kullanıcılar için VDI

Sanal Masaüstü Altyapısı (Virtual Desktop Infrastructure - VDI), bir kuruluşun birçok kullanıcıyı tek bir fiziksel sunucuda barındırabilmesini sağlayan bir teknolojidir. Bu uygulama, kuruluşunuz için önemli bir yaklaşım haline gelirken, sanal iş istasyonu yoğun iş akışına sahip kullanıcılarınız için özel düşünülmesi gereken ve göz önüne alınarak konfigürasyonların dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. BOXX XDI (Xtreme Desktop Altyapısı), grafik yoğun uygulamaları olan kullanıcılar için kritik uygulama performansını koruyan optimize edilmiş çözümlere odaklanan VDI'ya yönelik bir uygulamadır.

VDI Nedir?

Niye VDI?

Şirketiniz için en iyi VDI çözümüne karar verirken, kuruluşunuzun sanallaştırmadan ne beklediğini çok iyi bilmeniz gerekir. Beklentiniz sadece donanıma yapacağınız yatırımı düşürmek ise bu doğru bir çözüm olmayacaktır. Yoğun iş akışına sahip kullanıcılarıın yüksek performanslı bir sanal iş istasyonuna gereksinim duydukları anda, onlarca kullanıcıyı tek bir sunucuda barındırmak pek de pratik değildir.

Bu yüzden, sanallaştırma çözümünde kullanıcı başına maliyet masaüstü iş istasyonu maliyetinden daha yüksek olacaktır. O halde sanallaştırmanın gerçekten avantajları nelerdir?
Sanallaştırmanın birçok faydası vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

Uzaktan Erişim

Sanal bir iş istasyonuyla, kuruluşunuzun lokal ağındaki herhangi bir yerden sıfır istemci aygıtı kullanarak tüm profesyonel uygulamalarınıza ve dosyalarınıza erişebilirsiniz. Ya da, internet üzerinden Teradici'nin PCoIP® Software Client'ı kullanarak şirketinizdeki iş istasyonuna herhangi bir yerden erişebilirsiniz.

Veri güvenliği

Yukarıda bahsedildiği gibi, VDI kullanıcılarınızın merkezi sunucunuzdaki dijital öğelere erişmelerini sağlar. Hassas veriler asla sunucu odasından ayrılmamalıdır. Buna ek olarak, uygulamanız 256 Bit paketi B Şifreleme özelliğine sahiptir.

Veri Merkezileştirme

BOXX kullanıcıları genellikle çok yüksek boyutlardaki dosyalarla çalışmaktadır. Sanal iş istasyonları, bu veri kümelerini merkezileştirme avantajına sahiptir. Uzaktan kullanıcılar, gelenekesel bir VPN’de olduğu gibi yüksek boyuttaki dosyaları kuruluşunuzun sunucusundan bulundukları konuma taşımak zorunda değildirler. Bunun yerine, büyük veriler sizin server odanızda kalır ve uzaktaki kullanıcıya "hafif" piksel akışı yapılır.

Yönetebilirlik

VDI, yönetim ve organizasyon için daha akıcı bir yaklaşım sağlar. IT birimi, donanım kaynaklarını ve son kullanıcı profillerini tam olarak kontrol ederek veri ve uygulamaları merkezileştirir.

Tavsiye Sistemler

G12

G12 sunucu, altı adete kadar güçlü NVIDIA® Quadro ™, NVIDIA® Tesla ™ veya AMD® RadeonPro ™ ekran kartına sahip ve Intel® Xeon® işlemci (maksimum 44 çekirdek) ve 512 kullanıcı sistemine kadar 12 kullanıcıya kadar kapasite 2U kasada.

 • 3.7 GHZ İŞLEMCİ
 • 44 ÇEKİRDEK
 • 6X EKRAN KARTI
 • 512GB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

G8

Dört tane kadar güçlü NVIDIA® Quadro ™, NVIDIA® GeForce ™ veya AMD® RadeonPro ™ ekran kartına sahip olan 1U rafa monte G8 sunucu, sekiz kullanıcıya kadar hızlandırılmış görüntü işleme / simülasyon sağlar.

 • 3.7 GHZ İŞLEMCİ
 • 44 ÇEKİRDEK
 • 4X EKRAN KARTI
 • 512GB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

ProVDI™ 8401R-V

BOXX ProVDI ™ çözümleri, VDI'ye 3D verimliliği en üst düzeye çıkarmak için mühendislik ve optimize edilmiş eşsiz bir ölçeklendirme yaklaşımını sunar.


 • 4.2 GHZ İŞLEMCİ
 • 10 ÇEKİRDEK
 • 4X EKRAN KARTI
 • 512GB BELLEK

5-10 GÜNDE TESLİM

BOXX'IN İÇİNDE NE VAR?

Bir premium iş istasyonu satın alırken paranızın nereye gittiğini bilmek mühimdir. BOXX, diğer markalarda bulacaklarınızın çok ötesinde hizmet ve çözümler sunar.

TOP