Maya

Autodesk Maya® belirli iş akışlarına sahip karmaşık bir uygulamadır. BOXX'te birçok durumda, donanım ihtiyaçlarınıza yönelik tüm çözümlere uyan tek bir boyut olmadığını biliyoruz. En iyi performansı gerçekleştirdiğiniz görevler ideal donanım yapılandırmanızı etkiler ve BOXX iş akışınıza uyacak ideal Maya iş istasyonunu oluşturabilir.

3D MODELLEME

MAYA içinde 3D modelleme tek iş parçacıklı bir görevdir. MAYA’da fazla sayıda iş parçacığı gerektiren renderlamanın aksine meshler yaratmak, polygonları yükseltmek, köşeleri birleştirmek gibi modelleme işlemleri işlemcinin tek bir çekirdeğini kullanmaktadır. Birincil olarak MAYA'yı modelleme için kullanıyorsanız onlarca işlemci çekirdeğine sahip çift işlemcili bir iş istasyonuna fazla para harcamanıza gerek yok çünkü bu ekstra işlemci çekirdekleri size pek bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü yüksek çalışma frekanslı işlemciye sahip bir iş istasyonu 3D modelleme iş akışınıza çok daha faydalı olacaktır. Garantili olarak hız aşırtılmış ( overclocklanmış ) BOXX APEXX 2 iş istasyonu MAYA'da modelleme için doğru bir seçimdir.

MODEL - 1

ANIMASYON

3D animasyon, 3D modelleme iş akışıyla birçok benzerliğe sahiptir. 3D modellemede olduğu gibi animasyon da tek parçacıklı bir görevdir. Yani eğer animasyon sizin birincil görevinizse çoklu işlemci çekirdeklerin size faydası az olacaktır. Biz bu tip görevleri "işlemci çalışma frekansına bağlı" diye adlandırıyoruz çünkü bu görevlerde performans işlemci çalışma frekansına bağlı olarak değişmektedir. İşlemci çekirdeğinin çalışma frekansı ne kadar yüksekse bu görevlerin performansı da o kadar iyi olacaktır. Tek soketli APEXX 2 ve APEXX 4 modelleri MAYA animasyon iş akışları için ideal iş istasyonu seçimleridir.

MODEL - 2

RENDER ALMA

3D modelleme ve animasyon işlemlerinin aksine, 3D dosyalarınızın renderı çok fazla iş parçacığına ihtiyaç duymaktadır. Render esnasında sisteminizde ne kadar çok işlemci çekirdeği varsa sizin için o kadar iyidir.

Render yükünüzü hafifletin!Render işlemi yoğun hesaplamaya sahip, yükünün hafifletilmesi gereken bir iş sürecidir. Bir iş istasyonunun ana görevi çalışma sürecini rahatlatmak ve üretimi sürdürülebilir tutmaktır. Animasyonlarınızın ve görselleştirmelerinizin final karelerini renderlarken iş istasyonunuz bu iş yüküyle boğulur ve çalışma süreciniz durur. BOXX, bunun için size renderPRO gibi masa yanında çalışabilen benzersiz bir kişisel render farm çözümü sunmaktadır. Eğer ekran kartı ile rendering söz konusuysa da 4 adet tam boyutlu ekran kartı kullanmanıza imkan sağlayan APEXX 4 ve 5 adet ekran kartı kullanmanıza imkan sağlayan APEXX 5 iş istasyonlarımız da mevcuttur.

MODEL - 3

BOXX'IN İÇİNDE NE VAR?

Bir premium iş istasyonu satın alırken paranızın nereye gittiğini bilmek mühimdir. BOXX, diğer markalarda bulacaklarınızın çok ötesinde hizmet ve çözümler sunar.

TOP